PROJE : Bura Et Lokantası
YER : Silivri İstanbul
YIL : 2012
KATEGORİ : Kafe Restaurant İç Mimari
YAPILAN İŞLEM : Dekorasyon iç mimarlık

Şarap ve et kültürünün Silivri’deki nadir örneklerinden biri olan ve Tekirdağ yolu üzerinde yer alan eski binanın tüm alt yapısı, dış cephe, tüm iç mekân ve bahçe hazırlanan projeye göre yeniden inşa edilmiştir. 2500m2 bahçe peysajı tarafımızca projelendirilmiş ve 1 ayda uygulanmıştır. İnşaat yapılan toplam alan 4000m2 ve yapım süresi 6 aydır. Kaba inşaat uygulamaları Saral inşaat; tüm proje tasarım, uygulama ve kontrolörlüğü tarafımızca yapılmıştır.
Yer döşemesi için eskitilmiş traverten kullanılmış, mekânın tavan yüksekliğinin en fazla olduğu alanda taş kaplama klasik bir şömine alanı oluşturulmuştur. Bahçeye çıkış alanında çatı açılıp eğimi yükseltilerek cam çatı haline dönüştürülmüştür.
750 m2 kapalı oturma alanı olan restoranın oturma düzeninde monotonluğu kırmak için özel loca alanları oluşturulmuş bu alanlar ahşap kolonlarla birbirinden ayrılmıştır.
Projenin bütününde ağırlıklı olarak ahşap kullanılmış, şarap için özel bir oda ve şarap tadım masası yapılmıştır.
Kullanılan tüm modüller bu proje için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Dekoratörün tavsiyesi:
Ahşap malzemeler ve bej tonlarının hakim olduğu mekanlarda,son anda eklenen renkli oturma grupları ve tablolar mekanı daha canlı hale getirir.Canlı renkler için gene kırmızı renk yerine bordo gibi mekanın paletine uygun renklere doğru gitmenizde fayda var.