PROJE : Sunflower Evleri
YER : Silivri
YIL : 2013-Devam etmekte
KATEGORİ : Mimari Projeler
YAPILAN İŞLEM : Dekorasyon mimarlık

Silivri’de yeni yapılan lüks villalardan oluşan Sunflower Silivri Sitesi’ndeki evlerin mimari danışmanlığını yapan Aykuthall, 405m2lik villanın 25m2lik mutfaklarını Ahşapsan ile birlikte tasarlamaktadır.Giriş katında hizmetli odası ve banyosu,salon ve yaşam alanları,mutfak,misafir tuvaleti,çamaşır odası,garaj alanları ile düzenlenen villaların ikinci katında yatak odaları konumlandırılıyor. Her odada bir banyo bulunan villaların ebeveyn yatak odasında bir de giyinme odası bulunuyor.
Villaların girişi insanın zihninde Girişi böyle ise gerisi nasıldır acaba? sorusunu uyandırıyor. Açık renklerin hakim olduğu giriş eve girenlere hoş bir karşılama sunuyor. Resimlerdeki evlerin duvarlarının bir kısmı ahşap, bir kısmı duvar kağıdı kaplı olan girişin zemini ise mermer dokulu seramik karolarla kaplanmış. Karoların üzerinde ise çok hoş bir motif bulunuyor. Girişte dikkat çeken diğer şeyler ise kapalı elbise dolabı ve yukarı çıkan merdivenler. Trabzanları yoğun bir işçilik ürünü olan merdivenlerin basamaklarında ise masif ahşap kullanılmış.
Evlerin girişinde de edindiğimiz izlenim üzerine genel olarak klasik tarzın hakim olduğunu görebiliyoruz. Füme tonlu mutfak adası ve mutfak dolaplarında klasik çizgiler görmek mümkün. Mutfak adasının zemini ise kahverengi masif ahşaptan tercih edilmiş. Yerler aynen girişte olduğu gibi mermer dokulu seramikle kaplanmış.Henüz ev sahiplerinin taşınmadığı evde salonu boş haliyle görüyoruz. Bir kısmında duvar kağıdı kaplı olan duvarların genel rengi şampanya olarak seçilmiş. Salonun dikkat çeken en önemli özelliği ise duvar kağıdı kaplı olan duvardaki şömine. Şömine soğuk gecelerde ev sahiplerinin içine ısıtacağa benziyor. Salonun zeminleri ise villanın görkemine yaraşır biçimde masif ahşapla kaplı.