Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
SB Sunflower Villası Silivri İstanbul
YIL : 2015
KATEGORİ : Konut İç Mimari
YAPILAN İŞLEM : Dekorasyon iç mimarlık

Sunflower Silivri Sitesinde yer alan 375m2 evin iç dekorasyon uygulaması Aykuthall architectural interiors tarafından yapılmıştır.18m2 mutfak ada düzeni ile tasarlanmıştır. Giriş katında misafir odası ve banyosu,salon ve yaşam alanları,mutfak,misafir tuvaleti,çamaşır odası,garaj alanları ile düzenlenen villanın ikinci katında yatak odaları konumlandırılmıştır.Ebeveyn yatak odası soyunma odası ve ebeveyn banyosu ile birlikte çözülmüş,geri kalan 2 oda da ortak banyoları ile birlikte kullanıma uygun tasarlanmıştır.

Salonda klasik mobilyalara özenle seçilmiş tablolar eşlik etmekte.Klasik mobilyanın duvarlarla uyumu duvar çıtaları ile tamamlanmıştır.Koyu renk mobilya ve venge rengi parke kullanıldığı halde mimar Leyla Simpson evlerinde olduğu gibi açık renkler, duvar kombinasyonları ve kumaş seçimleri ile son derece aydınlık bir ev dekorasyonu sağlanmıştır.Havuza çıkan veranda alanı tamamen evin içine alınmış ve bu oda da TV ve günlük yaşam alanına olanak verilmiştir.Bu veranda yaşam alanı taş kaplı duvar ile bahçeye geçiş için ideal bir oda yaratmıştır. Havuz alanı tik görünümlü seramiklerle döşenmiş ve havuz menfezlerinde de bu uyum devam ettirilmiştir.

Her banyonun ayrı renk ve kombinasyonlarla tasarlandığı villada,odalar arası zamansız bir renk uyumu sağlamıştır. Genç kız odası turkuaz renk duvar kağıdı ile dekore edilirken, kendi banyosu gene tik kaplı jakuzi basamakları ile tasarlanmış ve dekor seramiklerine uygun kırmızı klasik bir dolapla tamamlanmıştır. Ebeveyn banyosunda siyah beyaz hakimiyeti korunmuş bu banyoda da evin geri kalanında elde edilen görkem devam etmiştir.