Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
Lee Cooper Showroomları / Güneşli
YIL : 2020
KATEGORİ : Showroom Decoration Interior Design
YAPILAN İŞLEM : Dekorasyon iç mimarlık

Kipaş Bozkurt Showroomları Güneşli’de yer alan üretim tesisinin içinde yer alıyor. Bir atölye dokusundaki yüksek tavanları ve sanayi binası olmasından kaynaklanan iri demir kirişleri ile ortaya bambaşka bir doku çıktı. Bu mekanda kullandığımız etnik lüks stilindeki dekoratif desenli camlarımız, Çukurcuma ‘dan temin ettiğimiz antika ürünler ve özel üretim mobilyalarla showroomun girişi ve devamında, yüksek teknoloji Zoom Room Toplantı odası yer aldı. 950m2 showroomun Lee Cooper showrooumuna doğru yürüyüş rotasında, demir perfore bölücülerin arasından bir yandan toplantı alanlarının içinden geçerek ilerliyorsunuz. Bozkurt ve Kipaş showroomunda, ilk toplantı alanındaki soyunma kabini çözümü, toplantı masası için duvar panosu fonunu da oluşturularak, fosilleştirimiş yeşil yosunla gizlendi. Bu alandaki toplantı mobilyaları; 15 sene evvel üretilen yeşil kapitone deri koltuklar ve Çukurcuma ‘dan aldığımız yeşil torna ayaklı ahşap masa.
Diğer toplantı alanında ise, özel üretim dev masif meşe piknik masası modeli yorumu ile 12 kişilik toplantı alanı yer alıyor. Ortadaki tekerlekli demir perfore denim teşhiri, ekibin çalışma sırasında konforlu bir şekilde yıkama ürünlerini incelemesine olanak veriyor.
Lee Cooper Türkiye Showroomu için binaya farklı bir noktadan giriş alanı, resimlerde görülen renkli camlı çelik konstrüksiyon eklenti ile tasarlandı. Bu yeni eklenti, mevcut binanın çelik konstrüksiyonuna bağlandı. Ayrıca bu alanı ikiye böldük ve mixed_use kullanımına olanak sağladık. Bu zemin, içerideki bekleme alanıyla da bağlantılı ve içeriden dışarıya çıkıp sigara içmek isteyenlerin dinlenme alanını oluşturuyor. Bu renkli ve dinamik eklentiye geliş rotasındaki dış cephe boyunca, yeşillik düzenlemeleri yapıldı. Cephedeki demir kutular içindeki saksılarla ileride organik tarım yapılabilecek bir düzen yaratıldı. Projede katılan bu sürdürebilirlik özelliği Kipaş Bozkurt Konfeksiyonun üretim felsefesiyle örtüşüyor. Bu proje ile 2020 Rethinking The Future Mimari yarışmaya katılmaya hak kazandık.

Proje süresi 2 aydır.1000m2 alan Anahtar teslim olarak yapılmıştır.