Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
Vaniköy, Andiçen Vilları, İstanbul
YIL : 2019
KATEGORİ : Konut İç Mimari
YAPILAN İŞLEM : Mimarlık ve iç mimarlık

Andiçen Vilları’nda Boğazın ön sırasında yer alan villanın 600m2 dekorasyonu 4 ayda tamamlandı.Parkeler masif meşe marküteri olarak projelendirildi ve uygulandı.Evdeki antika ürünler,halıların restorasyonu yapıldı.Tv ve basın özeti:
Kırmızı kök boyadan yapılmış antika bir Uşak halısının onarım hikayesi 3 ay evvel Andiçen villasında başladığımız büyük restorasyonla başladı. Kırmızı kök boya zor boyandığı için artık genellikle yapılamıyor çünkü ticari halıların maliyetini çok yükseltiyor. Kök boya, Uşak marka,modeli saraylı model ve lale motifleri binlerce yıllık Şamanizm’ den geliyor.Şamanizm’de lale, kutsal ateşi betimliyor.Bu Uşak halıları yörük kadınlarının elde yaptıkları saf yünlerden yapılmıştır, şu anda bu halıların imitasyonları Afganistan, Pakistan gibi ülkelerde makina ipiyle daha basite indirilerek yapılmakta.
Tadilata ilk başladığımız gün, uzun süre kapalı kalmış evde, sanatsever ev sahibi değerli Müşerref hanım’la antika halıyı açtığımızda orta kısmının paramparça olduğunu fark ettik.O gün yardımımıza koşan restoratör Ahmet Bayraktar (@ipekhereke) üç ay içinde restorasyonu harika bir şekilde tamamladı.