Leyla Doğrular, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olmuştur. Leyla’nın işine olan tutkusunu, küçük ev dekorasyonlarından büyük endüstriyel yapılara kadar özenle takip ettiği projelerinden görebilmekteyiz.Kişiye özel,sakin,farklı,birbirinin tekrarı olmayan ve konforlu dekorasyonlara imza atan mimar samimiyetle ve hızlı bir servisle dekorasyonlarını yerine getirmektedir.
İlhamını İngiltere,İtalya,Mısır,Bakü ve Türkiye’deki birçok tamamladığı projelerden alan Leyla, İstanbul’un manevi tek evi olduğuna kanaat getirmiştir.
Aykuthall architectural interiors’ı 2003’te kurduğundan beri ;otel, Spa, konut, restoran, ofis, showroom, konsolosluk binaları, endüstriyel yapılar gibi birçok birçok kurumsal projelere imza atan mimarlık ofisinin tasarım felsefesi modern çizgileri eklektik bir biçimle geleneksel anlayışa yaklaştırmaktır.2017’de Türkiye’de her kategoriden sadece beş firmanın seçildiği International Property Awards 2017 yarışmasında, iç dekorasyon konut kategorisinden katılarak European Property Awards, Five Star,En İyi İç Dekorasyon, Özel Konut ödülüne layık görülmüştür.
2019’da Londra’daki Luxlife Magazini tarafından Best Inovative Architect Turkey ödülünü hak etmiş,2020 yılında da Best Luxury Architect and Interior Design Studio in İstanbul olarak Newyork’tan Luxury Lifestyle Awards sahibi olmuştur.
Aykuthall,aynı zamanda EPC projeleri ve Çevrim Santral’lerindeki ofis dekorasyonlarında yer alarak uluslararası projelerde,stresli ve yoğun çalışma ortamlarına uygun Kontrol Odaları tasarımlarında uzmanlaşmış ve endüstriyel projelere estetik ve konfor koşullarını getirmiştir.2013’ten bu yana Türkiye’de araç showroomları dekorasyonlarının yanında birçok konut yapmış ve tasarım çizgisine çeşitlilik katmayı başarmıştır.
Birçok uluslararası kurumsal firmaya mimari çözüm ortağı olarak hizmet veren Aykuthall’un şu ana kadar birlikte çalıştığı firmaların bazıları şunlardır; OMV, METKA, RWE, NPOWER, Power Projects, Dow Corning,Azenco Az, Karamancı Holding, Orta Anadolu AS.,Kipaş Bozkurt Konfeksiyon, Cross Jeans-Şıkmakas, Mega Tekstil-Kipaş, Sateks Tekstil, Emper Inşaat, Eroğlu Holding, Hunkemoller, Renault Mais, Saral İnşaat,Emper İnşaat.

Kısa süre evvel biten; projeler Türkiye Renault Store Otomotiv Showroom Dekorasyonları, Sunflower 107 Konut Projesi, GAMA Kırıkkale CCPP,Safran Blocks Bakü projelerinden sonra şu anda İstanbul Güneşli’de Kipaş Bozkurt Konfeksiyon’a ait ofis ve showroom alanları ve Lee Cooper merkez showroom dekorasyon ve inşaatını yapmaktadır.