Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
Beykoz’da bir Ev
YIL : 2012
KATEGORİ : Ev İç Mimari
YAPILAN İŞLEM : Dekorasyon iç mimarlık

Modern Osmanlı stilinde döşenmiş olan dairenin bulunduğu site, “AYKUTHALL architectural interiors” mimarlık firmasının sahibi Mimar Leyla Doğrular tarafından temel atma aşamasından itibaren tasarlanmıştır.
16 daireden olusan ve butik bir proje olarak tasarlanan Soğuksupark sitesinde, her dairenin yaşam stiline uygun olarak farklı yaşam alanları oluşturulmuştur.
Bazı evlerin salonları diğerlerinden daha geniş projelendirilirken, bazılarının daha fazla teras veya oturma odalarına sahip olmasına olanak sağlanmıştır. Mimari projelendirme, perspektif çalışmalarıyla birlikte oluşturulup mekanların son halinin proje aşamasında belirlenmesi ve bilinmesi sağlanmıştır..
İnşaat başlangıcında perspektif çalışmalarıyla çözülmüş özel ahşap ayırıcı seperatörler, özellikle teras ve bahçe alanlarını ayırmak için yaratıcı yeni bir çözüm olanağı sunmuştur..
Evdeki en geniş alan girişten itibaren hiçbir ayırıcı duvar ile bölünmeden oluşturulan açık mutfak..Burası ailenin genel yaşam alanı olarak düşünülmüştür. Aynı zamanda yan bahçeye açılan mutfak, kiler odası da dahil olmak üzere 54m2..