MAKALE : Dress your wall
YER : İstanbul
YIL : 2016
KATEGORİ : Mimarın Mekanı-Leyla Doğrular Simpson Evi

“İlk gördüğümde mekan çok eskimiş durumdaydı, fakat ışık ve yükseklik benim için önemliydi ve seçimime yardımcı oldu. Mutfak benim için çok küçüktü. Mutfağı büyütmek için salona açılan duvarı daha ileri alıp, küçük tuvaleti iptal ettim. Mutfağa girişi salondan yaptım. Bir diğer karanlık odayı da ebeveyn banyosuna çevirdim.
Tasarım anlayışımda daha çok ışık, daha az ayrıntıya yer vermeye çalıştım. Evdeki duvarlar komple tekrar alçı ile düzeltildi. Böylece beyaz rengin daha çok kullanılabilmesini sağladım. Beyazı, alçı iyi olmadığı sürece kullanmamaya çalışıyorum.
Eski ortak banyo çok büyük ve kullanışsızdı. O banyoyu ikiye ayırarak birini misafir yatak odasından girişi olan misafir banyosu, diğerini de koridordan girişi olan herkesin kullanabileceği misafir tuvaleti haline getirdim.
Diğer sorun arka tarafta yer alan odaların küçüklüğüydü. Yatak koyulabilecek sadece bir oda vardı, ben de diğer odalardan birini daha yatak girebilecek şekilde büyüttüm ve diğer bitişik odayı soyunma odasına çevirdim.”
Leyla Doğrular Simpson – Mimar
Aykuthall Architectural Interiors

Aykuthall Architectural Interiors 2003 yılında kurulduğundan bu yana konut, restoran, ofis, showroom, konsolosluk binaları, endüstriyel yapılar gibi birçok kurumsal projelere imza atıyor.
Aykuthall Architectural Interiors
http://www.aykuthall.com/
Turnacıbaşı Sok. Rassam Apt. No:26/5
Taksim Beyoğlu İstanbul
+90 212 245 8871 | info@aykuthall.com